Rośnie dziura w ZUS

dziura w ZUSW przyszłym roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zabraknie 67 miliardów złotych – o 10 więcej niż zakładano w pierwotnym planie. Do 2018 roku ta dziura rozrośnie się do ponad 82 miliardów – informuje serwis rmf24.pl.  Żeby przetrwać, ZUS będzie musiał zaciągać kolejne kredyty, a rząd będzie musiał dorzucać coraz większe pieniądze. Świadczy o tym fakt, że w ostatniej chwili senatorowie zwiększyli limit państwowych pożyczek dla ZUS-u z 6 do 12 miliardów złotych. To ma być poduszka bezpieczeństwa dla zakładu. ZUS będzie więc podtrzymywany przy życiu przez kolejne kredyty.

RMF24.pl przytacza wyliczenia OECD z których wynika, że na razie na 100 pracujących Polaków mamy 18 emerytów, ale 20 lat będzie ich 35, a w 2060 roku aż 65.

Jak widać, zawierzanie instytucjom państwowym w kwestii poziomu życia na emeryturze nie jest rozważną strategią. Lepiej już dziś wziąć sprawy w swoje ręce.  Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Centrum Obsługi Emerytalnej, którzy udzielą Państwu wszelkich wyjaśnień i zaproponują optymalne rozwiązania, pozwalające na osiągnięcie zadowalającej stopy zastąpienia po przejściu na emeryturę.

Źródło: rmf24.pl, inf. własna