Ludzie finansów w obronie rynku kapitałowego i naszych oszczędności

list ofe parkiet 2 150x150 Ludzie finansów w obronie rynku kapitałowego i naszych oszczędności

„OFE to nie zapis księgowy. Fundusze emerytalne to transakcje, fizyczny obrót, to prawdziwe paliwo giełdowe, dzięki któremu za sprawą kapitału płynącego do rozwijających się polskich firm, rośnie liczba miejsc pracy w przedsiębiorstwach. Obecnie OFE mają udziały w niemal 300 spółkach notowanych 
na warszawskiej giełdzie, wprowadzają większą przejrzystość rynku kapitałowego, wyższy poziom kultury korporacyjnej i nowoczesne standardy zarządzania. ” – piszą w liście otwartym do Premiera RP ludzie związani z rynkiem finansowym.

To kolejna akcja obrony naszych oszczędności z OFE, tym razem prowadzona w kontekście funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce. Inicjatorem listu jest Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet. Pod apelem do Premiera podpisało się już kilkudziesięciu ekonomistów, m.in. prezesów funduszy inwestycyjnych, spółek giełdowych a także prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Warto pamiętać, że OFE to „najgrubsi” inwestorzy na GPW. Jest oczywiste, że jeśli ich zabraknie, odczujemy to boleśnie wszyscy. Przeciwnicy OFE  i kontestatorzy kapitalizmu także.

Całość listu oraz szczegóły akcji Parkietu dostępne są na specjalnie utworzonym profilu na facebooku „W obronie naszych pieniędzy”  https://www.facebook.com/wobronienaszychpieniedzy